UWAGA:

Proszę pilnować etykietowania swoich postów.
Swojemu postowi nadaj etykietę w postaci swojego nicka internetowego, lub imienia. Pamiętajcie o tym, aby nie powstał chaos na blogu. :)

piątek, 1 marca 2013

Meldunek 1

Jako zodiakalny Bliźniak waham się jeszcze dzisiaj co do wyboru kolorów, ale niech tam, trzeba zacząć, więc proszę uprzejmie, oto mój wybór (trochę blado wyszło, ale nie umiem lepiej tego uwiecznić):

 
Aida 18 rustico, mulina DMC 642 - na razie występuje w tak skromnej ilości, bo to wybór z ostatniej chwili i zamówienie dopiero idzie.
Początkowo myślałam o mulinie wielokolorowej, ale doszłam do wniosku, że w tym projekcie nie ma to sensu. Chodziło mi też po głowie haftowanie na kremowej lub białej tkaninie muliną bardzo jasną, np. ecru, czyli coś zbliżonego efektem do haftu białego, ale przy tej jakości zdjęć to nie miałabym Wam co pokazywać :)
Kusiło mnie też zestawienie ciemnej tkaniny z bardzo jasną muliną lub na odwrót, bo taki haft wygląda bardzo efektownie.
W ostatnim podejściu brałam pod uwagę takie zestawienia:


Jednak mój lasek ma już określone przeznaczenie, więc musiałam trochę się dopasować do otoczenia - skończone "dzieło" ma być raczej w jasnej kolorystyce (żeby rozjasnić małe i dość ciemne pomieszczenie), z uwzględnieniem złamanych zieleni-beżów-oliwek i temu podobnych. No to chyba wszystko się zgadza :) I mam nadzieję, że zdjęcia z procesu haftowania wyjdą już troszkę lepiej...

3 komentarze:

  1. Podoba mi się propozycja - ciemna tkanina i biała mulina ,też myślałam o takim zestawia.Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. ale będzie pięknie. lubię takie zestawienia:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ładne, takie spokojne kolory.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! :-)